Spotkania adaptacyjne

BEZPŁATNE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

Z doświadczenia wiemy, że dzieci, które uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych dużo łatwiej i szybciej aklimatyzują się w przedszkolu oraz łagodniej znoszą pożegnania z rodzicami. To samo dotyczy rodziców, którzy wraz ze swoim dzieckiem brali czynny udział w takich spotkaniach. Dlatego bardzo gorąco zachęcamy wszystkich dorosłych, aby jak najczęściej odwiedzali nasze przedszkole wraz z dzieckiem. Jest to potrzebne zarówno dzieciom, rodzicom jak i nauczycielom.

 

Podczas systematycznych odwiedzin i wspólnej zabawy budujemy z Wami więź i wzajemne zaufanie, co bezpośrednio wpływa na poczucie bezpieczeństwa dzieci i spokój rodziców. Częste wizyty w przedszkolu pomagają także stopniowo i bezboleśnie wdrożyć się maluszkom w przedszkolne życie i poznać kolegów, z którymi od września będą spędzać czas.

 

Nasze przedszkole prowadzi zajęcia otwarte i adaptacyjne przez cały rok szkolny oraz w wakacje. W zajęciach uczestniczą nie tylko nowe przedszkolaki, ale również dzieci, które chodzą do Misiaczka kolejny rok, nauczycielki, panie pomoce oraz rodzice bądź opiekunowie dzieci. Chcemy stworzyć atmosferę pełną ciepła, w której wszystkie dzieci będą czuły się bezpiecznie i dobrze.

 

Zajęcia są różnorodne, począwszy od zabaw integracyjnych, ruchowych, muzycznych oraz plastycznych i dowolnych. Znaczącą rolę w naszym programie adaptacyjnym odgrywają starsze przedszkolaki, które „mimochodem” pomagają młodszym w poznaniu przedszkola i zabawek oraz spędzają z nimi czas na wspólnej zabawie.

Jeżeli jesteście zainteresowani zajęciami adaptacyjnymi dla Waszego dziecka, prosimy o kontakt mailowy info@przedszkole-misiaczek.pl bądź telefoniczny 725 706 700.

 

Zapraszamy