Wizyta DENTYSTY w przedszkolu

24 kwietnia nasze przedszkole odwiedziły Panie dentystki z gabinetu Indywidualnej Praktyki Stomatologicznej przy Al. Spółdzielczości Pracy 65 w Lublinie. Na początku spotkania Pani Dentystka opowiedziała i pokazała na specjalnej sztucznej szczęce jak należy prawidłowo dbać o zęby. Dowiedzieliśmy się, że zęby należy czyścić kolistymi ruchami szczoteczki, przez co najmniej 3 minuty. Każdy chętny przedszkolak mógł poćwiczyć mycie zębów na sztucznej szczęce przyniesionej przez Panią Doktor Następnie Pani Dentystka sprawdziła i bezpłatnie polakierowała ząbki wszystkim dzieciom, których rodzice wyrazili na to zgodę. Każdy z rodziców w półeczce w szatni znajdzie kartkę z informacją o ewentualnych ubytkach znalezionych w ząbkach dzieci. Warto podkreślić, że leczenie (w tym kolorowe plomby)w gabinecie Pani Doktor przy Al. Spółdzielczości 65, jest bezpłatne dla dzieci do 18 roku życia.