SZLACHETNA PACZKA

5-12 grudnia

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji SZLACHETNA PACZKA. W Przedszkolu MISIACZEK zbieramy prezenty świąteczne dla Pani Pauliny i jej córeczki Sary.
Nieprzekraczalny termin zbiórki to 12 grudnia (środa)
Opis rodziny:
Pani Paulina (34 l.) samotnie wychowuje córkę Sarę (2 l.). Po wielu latach szukania pracy pani Paulina znalazła zatrudnienie w dużej firmie. Pracuje tam jako konserwator powierzchni płaskich. Ponadto kobieta musi spłacać kredyt, zaciągnięty w przeszłości przez jej ojca na jej nazwisko. Sytuacja jest bardzo ciężka, ponieważ partner odszedł, zostawiając ją samą z córką. Mężczyzna też nie płaci alimentów. Pani Paulina każdego dnia podejmuje trud samotnego wychowywania córeczki godząc opiekę nad dzieckiem z pracą, która nie daje wystarczającego dochodu. Rodzina utrzymuje się z wynagrodzenia pani Pauliny oraz świadczeń w łącznej wysokości 1514 zł. Po odliczeniu rachunków pozostaje 315 zł. na jednego członka rodziny. Mimo ciężkiej sytuacji materialnej rodziny, pani Paulina stara się zapewnić córce jak najlepsze warunki do życia. Rezygnuje z wydatków na siebie, aby córeczka miała wszystko, czego potrzebuje. Podkreśla, że córeczka jest dla niej największym skarbem. Mała Sara to wiecznie uśmiechnięta dziewczynka, która uwielbia wspólne spacery. Pani Paulina najbardziej prosi o odzież dla Sary, ponieważ dziewczynka wyrosła już z zeszłorocznej garderoby, a matki nie stać na zakup nowej Kobieta będzie wdzięczna też za kołdrę, która zastąpi obecną bardzo już zniszczoną. Żywność odciąży rodzinny budżet.

Potrzeby rodziny:
Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach, Płatki śniadaniowe, Majonez
Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczki do zębów
Artykuły dziecięce: pampersy rozmiar-6
Inne potrzeby: inhalator dla Sary

Odzież dla SARY
(2latka) sylwetka: szczupła
– kurtka zimowa rozmiar: 110-116;
– bluzki
-spodnie
– czapka, szalik, rękawiczki
-zimowe kozaki rozmiar 27
– trampki rozmiar 28

Odzież dla Pani PAULINY
(34 lata); sylwetka normalna
– kurtka zimowa XL (najchętniej czarna)
– kozaki zimowe rozmiar 41 czarne, na płaskim obcasie

Artykuły papiernicze:
Zeszyty, Farbki, Bloki, Klej, Kredki, Plastelina, flamastry

Wyposażenie mieszkania:
-Kołdra,
-Koc,
-Ręczniki,
-Pościel (poszwy, prześcieradła): 180×200-kołdra i 50×70-poduszka
– Kocyk dziecięcy

Specjalne upominki:
Pani Paulina- zestaw bielizny (biustonosz 90D, majtki XL)
Sara- zabawka z bajki „Psi patrol”

PAMIĘTAJMY:
Rzeczy, które podarujemy rodzinie powinny być dla niej prezentem. Mogą, ale nie muszą być nowe. Jeśli będą to rzeczy używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotujmy paczkę tak, by osoby, których nią obdarujesz poczuły się naprawdę wyjątkowo.

Razem zmieniajmy świat na lepsze!